Kleje cyjanoakrylowe

Jednoskładnikowe kleje tej grupy (cyjanoakrylany) polimeryzują w kontakcie z lekko zasadowymi powierzchniami. Wilgotność powietrza i powierzchni klejonej wystarcza na ogół do zainicjowania procesu utwardzania w ciągu kilku sekund. Najlepsze wyniki uzyskuje się w temperaturze pokojowej i wilgotności względnej powietrza 40-60%. Części klejone należy szybko łączyć, ze względu na bardzo krótki czas przydatności kleju po jego aplikacji. Ogranicza to w sposób naturalny zastosowanie klejów wyłącznie do klejenia małych elementów.

Kleje CA nanosimy oszczędnie na jedną z klejonych powierzchni. Dla przyspieszenia procesu klejenia można używać akceleratora LOXEAL Aktywator-9, który jednocześnie likwiduje niepożądany efekt „wykwitów” na wrażliwych powierzchniach tworzyw. Stosowanie Aktywatora-9 umożliwia tworzenie grubszych spoin poprzez szybkie utwardzanie nadmiaru kleju w spoinie.

Charakterystyczne cechy klejów CA:

- bardzo wysoka wytrzymałość na ścinanie i rozciąganie,

- bardzo szybkie utwardzanie,

- minimalne zużycie,

- uniwersalne zastosowanie na różnych materiałach,

- dobra odporność na zmęczenie,

- jednoczesne działanie uszczelniające,

- łatwość aplikacji i montażu,

- magazynowanie od 6 do 12 m-cy w temp. od + 5 do +28 oC.

- możliwość klejenia materiałów trudnosklejalnych (poliolefin, gum silikonowych) przy jednoczesnym zagruntowaniu takiej powierzchni primerem LOXEAL Aktywator-7.

Kleje cyjanoakrylowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz